25 Mayıs 2019
  • İstanbul19°C
  • Ankara15°C

CEM ÖZER... SİNAN ÇETİN'E İŞ KAZASI İÇİN DAVA AÇACAK MI?

‘İstasyon’ filminin çekimleri sırasında ayağı kırılan oyuncu Cem Özer, yönetmen Sinan Çetin’in tedavi masraflarını karşılamadığını söyledi. Özer, Çetin'in sette kimsenin sigortasını da yapmadığını iddia etti.

Cem Özer... SİNAN ÇETİN'E İŞ KAZASI İÇİN DAVA AÇACAK MI?

01 Aralık 2018 Cumartesi 16:56

Cem Özer, filmin çekimleri sırasında sağ ayağını üç yerden kırmıştı. 

Posta’dan Suna Akyıldız’a açıklamada bulunan Özer, Çetin’in tedavi masraflarını karşılamadığını söyledi; "Sinan Çetin bu süreçte sağlık masraflarınızı karşıladı mı?" sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı: 

"Hayır. Sigorta da yapmadı. Sette kimse sigortalı değildi. Üstüne kırık ayakla bir gün set bozulmasın diye ısrarla devam ettim. Afyon’da ayağımı geçici alçıya aldılar. “Biz bu kırığı burada ameliyat edemeyiz, İstanbul’a gidin” dediler.

Çok geçmiş olsun. Hepimizi korkuttunuz. En merak ettiğim soruyla başlıyorum. Neden dublör kullanmadınız? 

Bu tür tehlikeli sahneler için başka teknikler var, düşmeden montajla düşmüş gibi gösterilir. Ama yönetmenimiz Sinan Çetin daha gerçekçi olmasını istedi, atlamamı, düşmemi tercih etti. Bizim iş biraz gaz verme işidir. Setten “Abi yapma!” diyenler oldu. “Alt tarafı iki buçuk metrelik çukur. Ben zaten 1.87’yim. Ne var, atlarım” dedim. Sinan da “Atlar” dedi, gazı verdi. “Atlayacağım yeri göreyim. Önlemleri alalım” dedim. İki kat boş koli, onun üstüne sünger koyulur böyle sahneler için. Koli bulunamadı. İki tane yastık geldi altına. Çukurun üstü açılmadı. Ben de göremedim düşeceğim yeri. Koştuğum istikametteki duvara çarptım, üç yerinden kırıldı ayak. 

Hastaneden ilk gelen görüntülerde sadece ayak kırığı gibiydi. Ama sonra uzun süre yoğun bakımda kaldınız.

O sadece bir kırık değil üçlü ve çoklu kırık. Kırılan kemiklerden biri dokuyu zedelemiş. Orada lezyon oluşturmuş. “O lezyonla çalışırsan iltihap olur” dediler. Onun üzerine İsrail’den gelen bir formülü kullanarak suni deri yapıştırdılar. Derinin yerine deri yapıştırıldı yani. “O şekilde gönderemeyiz seni” dediler. Ama Sinan bana baskı yaptı, ben doktorlara baskı yaptım. Hızlı iyileştirmek için ‘Hiperbarik oksijen tedavisi’ yapıldı, bünyem tepki verdi. Hava embolisi oluştu. Aslında biraz kaprisli olmanın, burnu havada olmanın, “Ben yapmam kardeşim” demenin faydası var herhalde. Bunu da 60 yaşında öğrendim. 

Sinan Çetin bu süreçte sağlık masraflarınızı karşıladı mı?

Hayır. Sigorta da yapmadı. Sette kimse sigortalı değildi. Üstüne kırık ayakla bir gün set bozulmasın diye ısrarla devam ettim. Afyon’da ayağımı geçici alçıya aldılar. “Biz bu kırığı burada ameliyat edemeyiz, İstanbul’a gidin” dediler. Madem bu kadar zor ve tehlikeli bir ameliyat bu, dünya çapında iyi olduğunu bildiğim bir hoca var, Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu. “Bari ona yaptırayım” dedim. Bu kez de “O kazıkçı” dediler. Sponsor bir hastane buldular. “Orada yaptır” dediler. Kabul etmedim. İsmini bile duymamışım... Ertesi güne set organize edilmişti. “Aman iptal olmasın iş. Çekelim sahneyi, ondan sonra İstanbul’a giderim” dedim. Ve sonuç bu oldu... 

İyileşince yarım kalan filme devam etmeyi düşünüyor musunuz?

 

Sinan ile bir noktada anlaşırsak bunu düşünürüm. Ama Sinan’ın öyle düşündüğünü sanmıyorum. Benim sahnelerimi baştan çekecek herhalde. Ya beni oynatacak ya da beni çıkarıp sahneleri baştan çekecek. 10 misli fiyata mal olacak. 

İstediği hastanede tedavi olmadığınız için mi aranız açıldı?

Kırık ameliyatının ücreti isteniyor. O da yüzde 50 indirimli. Azmi hoca “Sen merak etme Cem’ciğim, ben gerekeni yaparım” dedi. Ben bir şekilde ödedim parayı. Şimdi Sinan’dan bir adım bekliyorum. Epeydir görüşmüyoruz. 10 gün oldu. İlk gün gelmişti yoğun bakımdayken bir de çıktıktan sonra o kadar. 

Her şeyi cebinizden mi ödüyorsunuz?

Evet. Hallediyoruz çok şükür Sinan Çetin’e muhtaç değiliz. 

Sinan Çetin bu duruma ne diyor?

Mağdur olduğunu söylüyor. “Filmim yarım kaldı” diyor. Bir tuhaf işte. Ben daha mağdurum. 

Emekliliğiniz var mı?

Yok. Hayatımda sosyal garantiler yaptırmamış biriyim. 

Çalışamadığınız için işleriniz de kaldı...

‘Bir Garip Orhan Veli’ oyununa Aralık’ta başlayacaktım. Yurt dışında salonlar ayarlanmıştı. Ona başlayamadım. Banu Noyan Artistik Sanat Akademisi’nde hocalığa başlayacaktım, ona başlayamadım. İyileşince başlayacağım. Ocak’ta diziler başlıyor. Benim bu halimi gören kim gelip dizi projesi için iş teklif eder ki? 

Doktor ne zaman tam anlamıyla sağlığınıza kavuşacağınızı söyledi?

Doktorlar üç ay diyor, ama ben bir ayda hallederim bence. Tuhaf adamımdır. Görünce “Mucize” diyorlar. Yılbaşından önce tamamen iyileşmiş olmayı istiyorum. Zihnime ve bedenime bu emri verdim. 

Dava açmayı düşünüyor musunuz?

Net bir şey yok. Sinan’dan bir hareket bekliyoruz.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
banner300x250