27 Ocak 2020
  • İstanbul9°C
  • Ankara-1°C

AHMET KURAL... AVUKATI AÇIKLADI!

Ahmet Kural Sıla davasında yeni ortaya çıkan göntüler davanın seyrini değiştirebileceği iddia ediliyor. Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın, görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Ahmet Kural... AVUKATI AÇIKLADI!

01 Aralık 2018 Cumartesi 12:31

Kanal D Haber'in dün akşam yayınladığı görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Görüntülerde Sıla'nın olaydan bir gün sonra arkadaşlarıyla eğlendiği görülüyor.

Oldukça mutlu görülen Sıla, bu eğlencenin ardından ertesi gün özel bir hastaneye gidiyor ve kolları, bacakları ve boynundaki morlukları göstererek rapor alıyor.

Kanal D'nin yayınladığı görüntülerde ise Sıla'nın kollarında herhangi bir morluk görülmüyor.

Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın, Sıla Gençoğlu’nun şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği ileri sürülen ve basında yer alan görüntüler hakkında açıklamada bulundu.

Görüntülerin 3 Aralık pazartesi günü yargı makamlarına sunulacağını belirten avukat Aydın, "Kamuoyundan tek beklentimiz bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır" dedi.

Açıklamanın tamamı ise şöyle;

 

"Dün akşam saatlerinde haber kanallarında yayınlanan haber uyarınca, Sıla Gençoğlu’nun, Müvekkil Ahmet Kural’dan şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği belirtilen kimi görüntüler, kamuoyu ile paylaşılmıştır.

 

Haberde belirtildiği gibi, görüntülerin “Savcılık dosyasına sunulduğu” yönündeki ifadenin, haber içerisinde sehven dile getirildiğini düşünmekteyiz.

Anılan görüntülerden, yayınlanmasının hemen ardından haberdar olmamız nedeniyle, söz konusu görüntüleri haber kanalından elektronik posta ile yazılı olarak talep etmiş bulunmaktayız.

Halen, yargıya intikal etmiş söz konusu süreç ile ilgili tüm delil, rapor ve dokümanların savcılık dosyasına sunulabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedi.

Diğer delillerimiz ile birlikte elde edilen bu yeni görüntüyü de yargı makamlarına ancak 3 Aralık 2018 Pazartesi günü sunabileceğiz.

Bugüne kadar müvekkilim tarafından, Sıla Gençoğlu’nun iddialarının asılsız olduğu, yargı sürecinin beklenmesi ve adil yargılanma ile savunma hakkına saygı duyulması gerektiği çokça kez ifade edilmiştir.

 

Yaşanan son gelişmeler sonrasında kamuoyundan tek beklentimiz, kadının toplumdaki konumu ve önemi azaltılmadan ve bu hassasiyet ile ilgili sahiplenilen tutumdan taviz verilmeden, bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır.'

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
banner300x250